Anasayfa Blog E-Ticaret V5 SADECEWEB

Facebook Dükkan Açıldı!

Facebook Dükkan Açıldı!

Şu an test aşamasında olan ve yavaş bir şekilde ilerleyen Facebook Dükkan ile Facebook, kurumsal sayfalar için e-ticaret eklentisi geliştiriyor.

Facebook Dükkan Açıldı!

Facebook & Shopify iş birliği ile yeni bir akım başlatmak üzere.

Şu an test aşamasında olan ve yavaş bir şekilde ilerleyen Facebook Dükkan ile Facebook, kurumsal sayfalar için e-ticaret eklentisi geliştiriyor.

E-ticaret ürün reklamlarına farklı bir yaklaşım

Facebook Dükkan, Stripe hesabınıza bağlamanız durumundasanki bir e-ticaret sitesiymiş gibi ürünleri satış imkanı veriyor, ancak hesabınız yoksa ürün bilgilerini girerken bu ürünün bulunduğu son sayfaya ait link bilgisini paylaşarak müşterilerinizi e-ticaret sitenize yönlendirebilirsiniz.

Sayfalarında ürün tanıtımı ve satışı gerçekleştiren işletmelere, çok büyük kolaylıklar sağlayacak olan bu yeni eklenti, aynı zamanda facebook reklam araçları içerisinde de google merchant benzeri bir uygulamanın alt yapısı niteliğini taşıyor.

Yeni Bir Pazarlama Yöntemi,

Bundan böyle ürünlerinizi facebook üzerine fiyatları ile birlikte sanki mini bir e-ticaret sitesi gibi kullanarak sergileyebilir, müşterilerinize facebook konforunda ürünlerinizi gösterebilir ve kısa sürede sitenize yönlendirerek satış işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

E-ticaret ürün reklamlarına farklı bir yaklaşım

Facebook Dükkan Aç, şu an test aşamasında olan yeni bir özelliktir. Şu an yoksa bile çok yakında sayfanıza "Dükkan Kısmı Ekle" şeklinde bir butonla karşılaşabilirsiniz.


Sayfanıza bir dükkan kısmı eklemek için:

  • Sayfanızda Bir Kısım Ekle bağlantısına tıklayın.
  • Sayfanızın sol tarafındaki sekme listesinden + Dükkan Kısmı Ekle'ye tıklayın.
  • Okuduktan sonra, İşyeri Koşulları ve İlkelerimizi kabul ediyorsanız, İşyeri Koşulları ve İlkeleri'ni Kabul Ediyorum kutusunu işaretleyin ve Devam'a tıklayın.
    Not: Güvenlik amacıyla bu aşamada Facebook şifrenizi yeniden girmeniz istenebilir. İşletmenizin adresini ve e-posta adresini girin.
    Not: Müşterilerinizle iletişime geçmek için ve bizden ya da ödeme işlemleri şirketi Stripe'tan güncellemeleri almak için farklı e-posta adresleri kullanmak istiyorsanız, Müşteri hizmetleri başvuruları için aynı e-posta adresini kullan kutusunun işaretini kaldırın ve müşteri hizmetleri e-posta adresi girin.
  • Zaten bir Stripe hesabınız varsa mevcut bir Stripe hesabına bağlan bağlantısına tıklayın ve Stripe'ın internet sitesindeki adımları izleyin. Hesabınız yoksa, Gönder'e tıklayın. Dükkanınız artık hazır.
  • Stripe'tan bir e-posta alacaksınız. Buradaki talimatları izleyerek dükkanınızda ödeme işlemleri yapmaya hazır hale gelirsiniz.
Diğer Yazılar
Copyright © 2015 SADECEWEB